• +48 600 03 33 68
 • info@słowni.pl

Author Archives: Słowni.pl

Copywriting – dlaczego jest taki istotny?

Słowni.pl No Comments

Artykuły na blogi, teksty poradnikowe.

Artykuły na blogi, teksty poradnikowe.

Teoretycznie pisać każdy może. Oczywiście. Tylko nie każdy tworzy skuteczne pod względem marketingu internetowego treści. W skutecznym, wartościowym tekście na stronie każde słowo ma znacznie. Istotny jest dobór słów – fraz kluczowych, ich ilość, rozmieszczenie. Właściwy copywriting zawarty na poszczególnych stronach sprawia, że zyskują one znacznie wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Gdzie stosuje się copywriting? Polecany jest szczególnie:

 • na blogach;
 • w mediach społecznościowych (np. Fb, G+);
 • na stronach tematycznych – tzw. content marketing – tu informacja reklamowa publikowana na serwisach zewnętrznych;
 • na landing pages;
 • w meta tytułach i meta opisach;
 • w sklepach internetowych (opisy produktów, kategorii);
 • opisach zdjęć i grafiki.

 

Profesjonalny tekst na strony internetowe przygotuje wyłącznie sprawdzony copywriter. Korzystając z jego usług masz pełną gwarancję poprawności, skuteczności i unikalności tekstów, które będą pracować na Twój sukces.

Postaw na skutecznego copywritera. Postaw na SŁOWNI.PL.

Jak stworzyć wartościowy opis produktu?

Słowni.pl No Comments

Skuteczny opis produktu, język korzyści, copywriting

Dobre opisy produktów to inwestycja. Bez nich klient z poziomu wyszukiwarki nie znajdzie produktu w Twoim sklepie. Jak zatem powinny wyglądać wartościowe i skuteczne opisy?

Opisy produktów – garść statystyk

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez znane międzynarodowe korporacje specjalizujące się w marketingu internetowym, np. Nielsen Norman Group czy Cooper Murphy Copywriters , dobre opisy:

 • podnoszą wskaźnik użyteczności strony o 124%,
 • zwiększają natężenie ruchu z wyszukiwarki o 50%,
 • intensyfikują konwersję o 30%.

Liczby mówią same za siebie. Właściwie przygotowany opis jest medium, które przynosi realny zysk.

 

„Dobry opis produktu” czyli jaki?

Funkcją opisu jest sprzedaż produktu. W sklepie internetowym pełni on rolę sprzedawcy, a to jednoznacznie przekłada się na relację „kiepski opis – kiepska sprzedaż”.

Bez wątpienia specyfikacja techniczna produktu nie jest jego opisem sprzedażowym i do zakupu klienta nie zachęci. Warto jednakże umieścić ją jako element dodatkowy opisujący dane szczegółowe produktu.

Nie warto także iść na łatwiznę i przeklejać opisy produktów ze stron producentów – tylko unikalna i sprzedażowa treść będzie wartościowa zarówno dla klientów, jak i wyszukiwarek.

Oto kilka cech, które powinien mieć skuteczny opis produktu:

 1. Prosty, komunikatywny język – nawet opisy specjalistyczne powinny być pisane łatwym i przystępnym językiem „dla każdego”. Żargon specjalistyczny obniża wartość opisu dla google. Także zdania wielokrotnie złożone nie poprawiają optymalizacji treści pod SEO.
 2. Podkreślaj akcję – strona czynna zdań jest bardziej dynamiczna, niż bierna i bardziej przemawia do klienta.
 3. Z jednej strony nie przesadzaj z przymiotnikami i przysłówkami, z drugiej jednak strony używaj takich, które dokładnie opisują przedmiot oraz pozytywnie oddziałują na klienta.
 4. Pokaż, dlaczego warto mieć ten produkt. Użyj języka korzyści.
 5. Zawsze pisz prawdę – nie koloryzuj, i nie kłam. To w dłuższej perspektywie da znacznie lepsze wyniki sprzedażowe.
 6. Pisz poprawnie! Przecinki także są ważne! Dlatego zawsze uważnie czytaj tekst przed oddaniem.
 7. Opis najlepiej podzielić na części z wyróżnionymi fragmentami odnoszącymi się do cechy charakterystycznej produktu.
 8. Można dodać ikony/obrazki, które po opisaniu poprawiają pozycjonowanie całej treści.
 9. Stosuj zasadę odwróconej piramidy – najpierw cechy kluczowe, później szczegóły, a na końcu treści wspomagające sprzedaż.

Urszula Stanisławska-Hunek

dziennikarz i copywriter z kilkuletnim stażem

Czy tekst na stronie ma znacznie w pozycjonowaniu domeny?

Słowni.pl No Comments

Content marketing - wartościowy copywriting

Tworząc stronę internetową chcesz, aby była ona atrakcyjna graficznie – żeby przyciągała uwagę klientów. To niewątpliwie istotne, aby podobała się odwiedzającym. Jednakże klienci nigdy na nią nie trafią, jeśli nie będzie posiadała odpowiednich treści. Nie na darmo pierwsza zasada marketingu internetowego mówi CONTENT IS KING!

 

Treść na stronie to podstawowy i najważniejszy klucz dla wyszukiwarek. Jeśli będzie odpowiednia – domena znajdzie się na znacznie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Co więcej, właściwy copywriting zwiększy szeroko rozumianą konwersję witryny.

Jakie cechy muszą mieć treści, aby dobrze pozycjonować stronę?

 1. Muszą być ORYGINALNE. Kopie treści z innych stron są niedopuszczalne, bo obniżają rankingi strony. Roboty wyszukiwarek taką skopiowaną domenę czasem nawet bannują – tzn. nie uwzględniają w wyszukiwaniu.
 2. Zawierają odpowiednie SŁOWA KLUCZOWE oraz ich SYNONIMY. Frazy powinny być dobrane ze względu na branżę czy temat domeny oraz uwzględniać częstotliwość szukania wyrażeń w wyszukiwarce.
 3. CZĘSTOTLIWOŚĆ słów kluczowych. Muszą się one pojawiać częściej niż inne zwroty. To nie znaczy, że strona ma być nimi przepełniona! Złoty środek w postaci kilku % będzie najbardziej odpowiedni.
 4. ODPOWIEDNIA KOLEJNOŚĆ słów kluczowych.
 5. STRUKTURA NAGŁÓWKÓW powinna odzwierciedlać wagę poszczególnych słów kluczowych.
 6. OBJĘTOŚĆ TREŚCI. Im większa objętość tekstu na stronie tym lepsze oddziaływanie na wyszukiwarki. Niewiele kontentu na małej stronie to kiepskie rokowania w zakresie wysokich pozycji w google. Zaleca się pisanie jak najdłuższych treści – google najlepiej traktuje te o objętości 16.000 znaków, choć artykuły po 4.000 znaków także „robią robotę”.
 7. CIĄGŁA AKTUALIZACJA. To ważny element pozycjonowania treścią. Strona, która „żyje”, w której dochodzą nowe treści (np. na blogu) ma znacznie większe szanse na wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

 

Dobrze przygotowane treści to niewątpliwy zysk. Oczywiście pozycjonowanie treścią nie daje natychmiastowych wyników, ale kilkuset procentowe zwiększenie liczby odwiedzin rocznie to całkiem realne zadanie 😉

 

Ula Stanisławska-Hunek

ula@slowni.pl

6 000 333 68

Reklama w internecie kluczowym elementem promocji firmy

Słowni.pl No Comments

Copywriting - skuteczny marketing internetowy

Copywriting – skuteczny marketing internetowy

Reklama internetowa jest niezwykle istotnym elementem promocji firmy. Dziś mówi się „nie ma Cię w sieci, nie istniejesz”. Globalna sieć www sprawia, że przed każdym przedsiębiorą otwiera się ogromne spektrum możliwości, a liczba potencjalnych klientów urasta do milionów osób. Jak jednak ich przyciągnąć? Zainteresować? Związać ze sobą na dłużej? Nie wystarczą ulotki czy anonse publikowane w lokalnej gazecie. Dlatego każda firma pragnąca się rozwijać musi być widoczna w sieci. I tutaj właśnie doskonale sprawdzi się marketing internetowy.

Skuteczna reklama w Internecie

Taka reklama zostanie zauważona przez dużą liczbę klientów. Ale nie tylko o jej widoczność chodzi w marketingu internetowym. Reklama w Internecie powinna skutkować reakcją Klienta, który kupi przedmiot czy usługę.

Dlatego tę usługę najlepiej zlecić profesjonalnej agencji marketingowej. Tego rodzaju agencji jest na polskim rynku sporo, cały czas pojawiają się nowe. Pracujące w niej osoby dokładają wszelkich starań, by ich działania przyniosły wymierne korzyści. Skuteczna reklama to bowiem pierwszy, najważniejszy krok do zwiększenia obrotów, dzięki pojawieniu się nowych klientów. W ten sposób z pewnością firma zlecająca usługę zauważy znaczny wzrost swych przychodów – a przecież o to w działaniach reklamowych chodzi. Wszak reklama w internecie to nie sztuka dla sztuki – to szereg działań prowadzących tego, by produkty lub usługi danej firmy cieszyły się znacznie większą niż do tej pory popularnością.

W przypadku reklamy internetowej ogromną rolę pełni słowo i obraz. Dobrze przygotowana strona internetowa pod względem treści to klucz do sukcesu w sieci. Dlatego też w marketingu internetowym kluczowy jest copywriting.

Copywriting – dlaczego jest taki istotny?

Teoretycznie pisać każdy może. Oczywiście. Tylko nie każdy tworzy skuteczne pod względem marketingu internetowego treści. W skutecznym, wartościowym tekście na stronie każde słowo ma znacznie. Istotny jest dobór słów – fraz kluczowych, ich ilość, rozmieszczenie. Właściwy copywriting zawarty na poszczególnych stronach sprawia, że zyskują one znacznie wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Gdzie działa copywriting:

 • Optymalizacja treści na stronie www
 • Właściwy dobór słów kluczowych w tekstach na stronie
 • Blogi
 • Media społecznościowe (np. Fb, G+)
 • Kontent marketing – informacja reklamowa publikowana w tekstach w serwisach zewnętrznych
 • Landing pages
 • Meta tytuły, meta opisy,
 • W sklepach internetowych opisy produktów, kategorii

 

Profesjonalny tekst na strony internetowe przygotuje wyłączni dobry copywriter. Korzystając z jego usług masz pełną gwarancję poprawności, skuteczności i unikalności swoich tekstów, które będą pracować na Twój sukces.

Postaw na skutecznego copywritera. Postaw na SŁOWNI.PL.

Content marketing – czy warto w niego zainwestować?

Słowni.pl No Comments

stona słowni.pl 1

 

Wraz z rozwojem Internetu (także w wymiarze gospodarczym) i wzrostem jego dostępności, coraz wyraźniej rysuje się w nim obecność marketingu internetowego. Znacząco wzrasta także znaczenie tak zwanego inbound marketingu, który zakłada kreowanie działań w kierunku bycia odnalezionym w sieci przez Klienta. Jak skorzystać z tego trendu promując własną działalność? Najlepiej zastosować content marketing – czyli tak zwany marketing treści.

Content marketing, w przeciwieństwie do tradycyjnej reklamy odbieranej często przez Klientów jako zbyt nachalna, przekoloryzowana, mało wiarygodna  i męcząca,  skupia  się  na  publikowaniu  wartościowych  dla  Klienta  treści.  Twórca  tekstu  tworzy treść  w taki sposób, aby uchodzić za wiarygodnego eksperta doskonale znającego się na rzeczy. Takie wartościowe materiały doskonale trafiają do internautów, którzy traktują je w sposób bardzo przychylny. Copywriterzy ze Słowni.pl tworzą teksty content marketingowe w sposób nie budzący u odbiorcy wątpliwości co do rzetelności przekazanej informacji.

Jak Klient znajduje tekst, w którym jest mowa o produkcie, usłudze czy firmie? Wystarczy, że wpisze w wyszukiwarce tekst lub pytanie, na które wujek Google znajdzie szybko odpowiedź. Np. „Czym wywabić plamy na spódnicy?”, a wyszukiwarka od ręki znajdzie tekst dotyczący tego pytania. W ten sposób Reklamodawca „pozwala” znaleźć się Klientowi, który trafiając na ciekawy content (czyli treść opublikowaną w sieci) sam odszukuje autora (firmę) interesujących treści.

Skuteczność takiej reklamy jest niepodważalna. Z komunikatem reklamowym trafia się bezpośrednio do osób, które poszukują danych informacji, a przez to znacznie łatwiej i szybciej zostają realnymi Klientami. Klient z kolei nie jest poirytowany męczącą reklamą – wprost przeciwnie, otrzymawszy odpowiedź na nurtujące go pytanie chętnie wchodzi w relację z osobą/firmą, która dała mu na nie odpowiedź.

Warto skorzystać z takiej reklamy. Ten rodzaj marketingu internetowego jest stosunkowo niedrogi, skuteczny i długofalowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych ulotek będzie pełnił swoją rolę przez miesiące, a nawet lata,

Słowni.pl realizują profesjonalne teksty z zakresu content marketingu. Na stronie Portfolio Słowni.pl  znajdą Państwo bogate portfolio materiałów content marketingowych.

 

Tekst na strony www. Jaki powinien być?

Słowni.pl No Comments

Słowni.pl - Twój sukces, nasza satysfakcja.

Słowni.pl – Twój sukces, nasza satysfakcja.

 

Tekst na strony www. Jaki powinien być?

 

Wydawałoby się, że każdy potrafi pisać. Jednakże przekazywanie jasnego komunikatu wcale nie jest ani proste, ani oczywiste. Jest kilka elementów, które należy uwzględnić, aby tekst był wartościowy i spełniał właściwą rolę na Twoich stronach internetowych.

 

 

 

JASNO

Dobry copywriter  potrafi opisać najbardziej skomplikowane rzeczy w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelnika. W ten sposób każdy szybko znajdzie informacje, które go interesują.

RZECZOWO

Tekst musi być rzeczowy. Nie warto umieszczać na stronach internetowych treści, w których trzeba szukać kluczowego elementu. Meritum musi był jasne i łatwe do znalezienia. Dlatego też, przysłowiowe „lanie wody” w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem.

CZYTELNIE

Tekst będzie bardziej przejrzysty i łatwiej będzie znaleźć clue wypowiedzi, jeśli całość treści zostanie podzielona. Warto wykorzystywać śródtytuły, punktatory itp.

POPRAWNIE JĘZYKOWO

Opublikowany na stronach internetowych tekst świadczy o Tobie – właścicielu strony, bloga czy portalu. Błędy językowe, interpunkcyjne czy ortograficzne zawsze wskazują na brak profesjonalizmu.

 

Podsumowując, nawet jeśli na swoich stronach piszesz o piłach mechanicznych zadbaj o dobry, poprawny tekst. Pokażesz siebie, swoje zainteresowania czy swój biznes we właściwym świetle. Warto zatrudnić do tego celu specjalizujące się w copywritingu internetowym firmy. Słowni.pl to gwarancja najwyższej jakości treści. Z naszymi teksami będziesz uchodził za profesjonalistę w każdym calu. A to zawsze PROCENTUJE.

 

Piszemy – i to jak!

Słowni.pl No Comments

Słowni.pl to firma działająca zawsze dla Ciebie.

Słowni.pl to firma działająca zawsze dla Ciebie.

Piszemy – i to jak!

Znamy się od zawsze. Dosłownie. No dobrze, od ponad 20 lat. Razem poznawałyśmy tajniki dziennikarstwa i zalety dobrego pisania. Na tym opieramy się do dziś. Postanowiłyśmy połączyć siły i stworzyć wszechstronną platformę marketingową z copywritingiem jako wiodącym nurtem działań. Tak powstała nasza firma – Słowni.pl .

Pytacie dlaczego Słowni?

Piszemy – dużo, długo, z pasją i na niemal wszystkie tematy. Nasze lekkie pióro zachwyciło niejednego Klienta. Zawsze tworzymy unikalne treści, które doskonale współpracują z SEO.

Autorskie, rzetelne teksty, ciekawe artykuły i materiały godne Czytelników.

Jesteśmy Słowne pod każdym względem – także terminowość i skrupulatność działania jest zaletą, która charakteryzuje nasze codzienne działania. Wreszcie Słowne – bo dbamy z całych sił o poprawność językową tekstów, które wychodzą spod naszych piór.

Staramy się dopracować tekst do indywidualnych potrzeb Klientów tak, aby obie strony kontraktu były usatysfakcjonowane – my z zacnie wykonanej pracy, a Klient z wymiernych korzyści, jakie osiągnął dzięki otrzymanym od nas treściom.

Piszemy dla Największych, z całej Polski. Lubimy wyzwania i wciąż prężnie rozwijamy naszą firmę.

Słowni.pl to rzetelna marka, z którą warto związać się na dłużej!

1